Jeśli chcesz o coś zapytać, coś zaproponować lub zamówić, napisz do mnie! marek.rejmer@gmail.com

Pikantny kurczak na butelce Karmi


     Kurczak na butelce piwa jest bardzo prosty w wykonaniu, a jego mięso pyszne i soczyste. Wygląda kapitalnie i robi wrażenie na każdym.


    Potrzebujesz:
- całego kurczaka  około 2kg
- butelki piwa Karmi
- 2 łyżek ketchupu
- 2 łyżek oleju
- łyżki wody
- łyżeczki sosu sojowego
- 1.5 łyżki ostrej papryki
- 1 łyżeczki soli
- 1 łyżeczki pieprzu
- 1 łyżeczki przyprawy do kurczaka


    Zacznij od przygotowania marynaty. 
Wymieszaj przyprawy z ketchupem olejem i sosem sojowym. Dodaj wody i dokładnie wymieszaj. Kurczaka umyj i wysusz. Wytnij szyjkę. Natrzyj kurczaka marynatą na zewnątrz i od środka. Włóż do lodówki przynajmniej na 3 godziny.

    Butelkę z piwem namocz w ciepłej wodzie by móc łatwo odkleić nalepki. Otwórz piwo i odlej 1/3 do szklanki. Kurczaka nadziej na butelkę tak, by jej szyjka wystawała z kurczaka. Wstaw kurczaka na butelce do żaroodpornego naczynia  z niewielką ilością wody na dnie. 

     Włóż to wszystko do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C bez termoobiegu. Piecz przez około godzinę na  kilogram mięsa podlewając co 20 minut piwem ze szklanki. Piwo z butelki powinno kipieć i oblewać kurczaka, jeśli się tak nie dzieje wystarczy wsypać do butelki soli lub wrzucić kawałek kostki rosołowej.
  Pod koniec, jeśli kurczak nie jest ładnie zarumieniony możesz włączyć termoobieg i obracać co jakiś czas by uzyskać równomierne przypieczenie.               

     Po wyjęciu z piekarnika odczekaj około 20 minut zanim zdejmiesz kurczaka z butelki by nie wyciekły z niego soki. Nie martw się, butelka utrzymuje ciepło więc mięso i tak nie będzie zimne.

Smacznego!!!

1 komentarz:

Witaj, dziękuję za zainteresowanie moim blogiem i komentarz:)
Marek Rejmer