Jeśli chcesz o coś zapytać, coś zaproponować lub zamówić, napisz do mnie! marek.rejmer@gmail.com

Grzeszna tarta z trzema rodzajami czekolady

    Wczorajsze święto czekolady nieco mnie zaskoczyło, dowiedziałem się o nim dopiero po 19. W związku z tym zanim dotarłem do sklepu i kupiłem czekoladę było już dość późno ;)

Do przygotowania tarty potrzebujesz:

 - 200g mąki
 - 100g masła
 - 50g cukru
 - 1 jajka
 - odrobiny śmietany
 - szczypty soli

 Do nadzienia:

 - 1 tabliczki gorzekiej czekolady z dodatkiem pomarańczy
 - 1 tabliczki białej czekolady
 - 1 tabliczki mlecznej czekolady z kawałkami migdałów w karmelu
 - 2 200ml kubeczków śmietany 30%
 - łyżeczki cukru

    Zagnieć ciasto i rozwałkuj je cienko na papierze do pieczenia. Przenieś ciasto do formy i dociśnij. Wyłóż papierem i wysyp grochem, lub przekłuj widelcem. Włóż ciasto do lodówki na pół godziny, następnie piecz w 200 stopniach przez 15-20 minut do złotego koloru, papier z grochem wyjmij po 10 min. Ostudź.
    Każdą z czekolad rozpuść w osobnym pojemniku ustawiając pojemnik na garnku z wrzątkiem. Do każdej z czekolad dodaj 1/4 kubeczka śmietany i wymieszaj gdy czekolada się rozpuści. Odstaw do ostygnięcia.
    Ostudzony kruchy spód wypełnij zastygającą gorzką czekoladą, włóż na kilka miniut do lodówki, następnie wyłóż warstwę białej czekolady. Ubij resztę śmietany z cukrem na sztywną pianę, dodaj ostudzoną mleczną czekoladę i wymieszaj. Przenieś krem na warstwę białej czekolady. Wstaw do lodówki do stężenia ( na około 2 godziny ). Możesz udekorować ciasto odrobiną tartej czekolady.

Smacznego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj, dziękuję za zainteresowanie moim blogiem i komentarz:)
Marek Rejmer