Jeśli chcesz o coś zapytać, coś zaproponować lub zamówić, napisz do mnie! marek.rejmer@gmail.com

Tarta z porzeczkami i cytrynową bezą

Dzisiejszy przepis czekał trochę na opublikowanie:) Ta tarta powstała w oczekiwaniu na niespodziewanych gości, wykorzystałem to, co było pod ręką  i tak wszystkim zasmakowało, że tartę ribiłem już trzy razy w ciągu dwóch tygodni!


Przepis banalnie prosty :

 - 200g mąki pszennej
 - 100g masła
 - 50g cukru
 - 1 jajko
 - szczypta soli

Ze wszystkich składników zagnieć szybko ciasto, rozwałkuj, umieścić w formie do tarty i schłódź przez chwilę w zamrażarce. Najlepiej wyłożyć ciasto papierem do pieczenia i wsypać do środka ziarna grochu / specjalne groszki do pieczenia - dzięki temu ciasto będzie równe. Podpiecz z grochem przez 10 minut w 220 stopniach, następnie zdejmij papier z grochem i piecz jeszcze 3 minuty, żeby spód nie był surowy/ bez grochu piecz około 10 minut i wyjmij z piekarnika. Obniż temperaturę do 165 stopni. 
Do środka ciasta: 

 - 6-7 łyżki porzeczek ze słoika, można zastąpić powidłami.
 - 2 łyżeczki mąki pszennej jeśli używasz owoców a nie dżemu,
 - 3 białka z dużych jajek,
 - 3 łyżki soku z cytryny
 - 150g cukru
 - szczypta soli

Dno ciasta wyłóż równo porzeczkami (bez płynu) posyp mąką i wymieszaj/ wyłóż dżemem. Białka z cukrem utrzyj na gładką sztywną pianę, dodaj sok z cytryny pod koniec miksowania. Porzeczki przykryj bezą i wstaw ciasto do piekarnika. Piecz z termoobiegiem przez 45 - 55 minut. Wyjmij tartę z piekarnika lub pozostaw ją w nim do ostygnięcia

.Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj, dziękuję za zainteresowanie moim blogiem i komentarz:)
Marek Rejmer